Ortopedia - wizjaMED - Poradnia specjalistyczna
Ortopedia

Ortopedia

Opis specjalizacji

Ortopeda – lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnozowaniem, a także leczeniem chorób, wad wrodzonych i nabytych oraz urazów narządów ruchu. Zajmuje się dolegliwościami wywołanymi zarówno niewłaściwym funkcjonowaniem układu szkieletowego jak i nieprawidłowościami związanymi z więzadłami, stawami, mięśniami oraz połączonymi z nimi nerwami.

Jak umówić się na wizytę?

Zadzwoń

Zadzwoń na 42 208 01 00 i umów się na badanie.

Szybko znajdziemy dogodną godzinę i datę na badanie oraz odpowiemy na wszelkie pytania.

Zostaw numer oddzwonimy

Chcesz żebyśmy oddzwonili do Ciebie, zostaw numer oddzwonimy.

E-Rejestracja

Nie chcesz dzwonić? Nie chcesz marnować swojego czasu? Zapisz się na badanie przez e-rejestrację. To tylko kilka kliknięć i informacja z datą badania trafi na Twoją skrzynkę mailową. Następnie rejestratorka wizjaMED zadzwoni, aby potwierdzić wizytę i odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Nasi lekarze specjaliści

Harmonogram pracy lekarzy ortopedów w poradni wizjaMED

Cennik usług

Konsultacja ortopedyczna180 zł
Blokada przeciwbólowa80 zł
Iniekcja dostawowa80 zł
Punkcja stawu80 zł
Zmiana opatrunku50 zł
USG stawów (podczas wizyty)120 zł

W jakich przypadkach należy umówić się
na wizytę do lekarza ortopedy?

  • przewlekłych bóli kręgosłupa, stawów oraz kości
  • przykurczy mięśni
  • zniekształcenia kości
  • ograniczenia ruchomości stawów
  • stłuczeń, złamań, zwichnięć, nadwyrężeń mięśni
  • nieprawidłowych ruchów w stawach
  • bólu w okolicach mostka
  • szumów usznych
  • migren
  • drętwienia nóg

Jak wygląda wizyta u lekarza ortopedy w wizjaMED?

Pierwsza wizyta w poradni ortopedycznej rozpoczyna się zawsze od możliwie jak najbardziej szczegółowego wywiadu zbieranego przez lekarza w trakcie rozmowy z pacjentem.

Pytania zadawane przez ortopedę dotyczą m.in. przebytych urazów oraz chorób. Stanowią one podstawę do postawienia prawidłowej diagnozy. Jeśli Pacjent posiada dokumentację dotyczącą danego schorzenia powinien zabrać ją ze sobą na wizytę.

W dalszej kolejności lekarz ortopeda może zlecić wykonanie dodatkowych badań – jeśli tylko pojawi się taka potrzeba. Na podstawie zebranego wywiadu oraz przeprowadzonych niezbędnych badań lekarz ortopeda stawia diagnozę, a także zaleca najskuteczniejsze sposoby leczenia.

W zależności od rozpoznanej choroby może być to terapia farmakologiczna, terapia osoczem bogatopłytkowym, iniekcje dostawowe, zastosowanie blokady przeciwbólowej, punkcja stawu, fizjoterapia, rehabilitacja, unieruchomienie przy pomocy opatrunku lub gorsetu, a także leczenie operacyjne.

Jakie badania może zlecić ortopeda w wizjaMED?

Go to top

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na “Akceptuję”. AKCEPTUJĘ