Przełomowa metoda w leczeniu nietrzymania moczu – fotel BTL Emsella.

Przełomowa metoda w leczeniu nietrzymania moczu – fotel BTL Emsella.

Skąd wynika problem nietrzymania moczu?Mięśnie dna miednicy, nazywane mięśniami Kegla odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej. Odgrywają kluczową rolę w układzie moczowym, pokarmowym, a także płciowym. Osłabienie mięśni spowodowane jest głównie poprzez naturalne procesy starzenia się. Powodem może być również poród, zbyt intensywne treningi czy menopauza. Nie bagatelizuj najmniejszych objawów – zatroszcz się o swoje zdrowie!
 
 

Mięśnie dna miednicy u kobiet

 
Bez względu na wiek, każda kobieta powinna zadbać o mięśnie Kegla. Wzmocnione, ułatwią poród i przyspieszą dojście do formy po urodzeniu dziecka. Niekontrolowane popuszczenie moczu podczas śmiechu, dźwigania, wysiłku fizycznego czy kichania mogą spowodować obniżenie własnej wartości i mniejszy komfort w życiu codziennym. Silne mięśnie to również większe doznania seksualne i satysfakcja z intensywnego orgazmu. Zauważenie powyższych objawów to znak, aby bardziej zadbać o swoje zdrowie, a tym samym samopoczucie.
 
 

Mięśnie dna miednicy u mężczyzn

 
Dobra kondycja mięśni ma duży wpływ na sprawność seksualną. Nie tylko poprawia erekcję i ilość nasienia, ale także zwiększa satysfakcję seksualną. Oprócz tego oczywiście pomaga niwelować nietrzymanie moczu, które ujawnia się przy wysiłku fizycznym, kichaniu czy śmianiu się.
 
 

Fotel BTL Emsella – wizjaMED w Łodzi

 
 

Fotel BTL Emsella – leczenie nietrzymania moczu w poradni wizjaMED

 
Fotel BTL Emsella wykonuje za nas intensywny trening mięśni dna miednicy. Jest on bardzo dokładny, co oznacza, że efekty widać już po pierwszym zabiegu. Energia elektromagnetyczna gwarantuje głęboką penetrację i stymulację całego obszaru miednicy. Dla komfortu pacjenta wszystko odbywa się w ubraniu i nie wymaga żadnych specjalnych działań. Pełna seria ośmiu zabiegów eliminuje w pełni problem nietrzymania moczu.
 
Urządzenie wykorzystuje technologię HIFEM. Jest to zaawansowana technologia, charakteryzująca się wysoką intensywnością. Polega na bezinwazyjnym przepływie prądów elektrycznych, co powoduje przywrócenie kontroli mięśniowo-nerwowej. Podczas zabiegu technologia ta wywołuje wzrost włókien kurczliwych, tworzenie nowych białek i rozrost włókien mięśniowych. To wszystko składa się na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Dzięki serii zabiegów mięśnie odzyskują sprawność i ułatwiają późniejsze, samodzielne treningi mięśni Kegla.
 
 

Fotel Emsella w Łodzi. Jak zapisać się na badanie?

 
Przed zabiegiem warto zasięgnąć rady ginekologa czy urologa, który opowie o zabiegach i rozwieje wszelkie wątpliwości. Do zabiegów nie wymaga się żadnego przygotowania, jednak dla komfortu pacjenta zaleca się założenie w dniu zabiegu luźniejszego ubrania. Łatwiej będzie dopasować ciało do treningu.
 
 

Umów się telefonicznie 42 28 1000 albo skorzystaj z e-rejestracji

 
 

Fotel Emsella – najczęstsze pytania o zabieg?

 
Czy są przeciwskazania do skorzystania z zabiegu?
Pomimo, że zabieg jest bezinwazyjny, nie należy decydować się na niego w trakcie ciąży, karmienia piersią czy menstruacji. Przeciwskazaniem są także choroby nowotworowe, rozrusznik serca, niewydolność płuc, choroby serca, a także u kobiet miedziana wkładka domaciczna.
 
 
Jak wygląda zabieg?
Warto na wstępie zaznaczyć, że zabieg jest prosty, szybki i bezbolesny. Przez 28 minut zabiegu pacjent siedzi na krześle zabiegowym a urządzenie wykonuję pracę za niego. Przez ten czas wywoływanych jest ponad jedenaście tysięcy skurczy o najwyższej intensywności. Oprócz tego, technologia HIFEM odpowiednio utrzymuje skurcze, a także relaksuje mięśnie. Rezultaty widoczne są już po dwóch zabiegach.
 
 
Czy po zabiegu mogę wrócić do normalnego trybu życia?
Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. Może, w wyjątkowych sytuacjach występować przejściowa bolesność oraz skurcze mięśni dna miednicy. Może występować przejściowy ból stawów lub ścięgien, czy delikatne, czasowe zaczerwienienie skóry.